MECZ NA DNIE. READING 2-2 LEEDS UTD

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W 2018 roku mniej punktów od Reading i Leeds United zdobył tylko Sunderland. W sobotę 10 marca obie ekipy stanęły na przeciwo siebie na Madejski Staium z nadzieją, na przełamanie czarnej serii. Przełamania z żadnej stron jednak nie było i Reading z Leeds podzieliły się punktami po ciekawym, obfitującym w sporo akcji, ale i błędów, spotkaniu.

Paul Heckingbotton w swoim zwyczaju po druzgocącej porażce z Wolverhampton w środku tygodnia dokonał kilka zmian w składzie. Kontuzjowanego Coopera zastapił Matt Pennington. Na lewą obronę wrócił Laurens De Bock, a na skrzydła Pablo Hernandez z Ezgjanem Alioskim. W ataku Lasoggę zluzował z kolei Caleb Ekubn.

Leeds jako pierwsze w tym spotkaniu stworzylo sobie sytuację strzelecką. Po dośrodkowaniu De Bocka piłka trafiła do Ekubana, Ghanijczyk został zblokowany, a do bezpańskiej piłki dopadł Alioski jednak jego strzał wyłapał Jaakkola. Ataki Reading z kolei zazwyczaj były rozbijane jeszcze przede polem karnym Pawi. W 16 minucie meczu jednak obrona United po raz kolejny w tym sezonie w dość latwy sposób dała się zaskoczyć rywalom. Piłkę na środku boiska stracił Ekuban, Aluko momentalnie zagrał prostopadłą piłkę na wolne pole do Jona Dadi Bodvarssona. Defensorzy Leeds ni ebyli w stanie przeciąć tego podania, ani dogonić Islandczyka, który w sytuacji sam na sam pokonał Peacocka-Farrella. Chwile później podopieczni Jaapa Stama mogli prowadzić już 2-0. Lewą stroną urwal się Mo Barrow, który dosrodkował w pole bramkowe do Bodvarssona. Strzał napastnika The Royals w świetnym stylu instynktowanie odbił Peacock-Farrell, a dobitkę Evansa ofiarnie zablokował Pennington. Festiwal błędów Leeds trwał dalej. Po jednym z rzutów rożnych Leeds piłka wróciła na połowę gości. Najbliżej ustawiony naszej bramki był De Bock, Belg jednak nie potrafił przyjąć prostej piłki, nie potrafil jej nawet wybic na aut, dzięki czemu przejał ją Mo Barrow, który w sytuacji sam na sam musial jednak uznać wyższość bramkarza Leeds. Młody Peacock-Farrell błysnął po raz kolejny kilka minut później. Z dystansu podkręcony, mierzony strzał oddał Evans, ale pomocnik Reading nie był w stanie zaskoczyć bramkarza Leeds, który sparowal futbolówke na rzut rożny. Pawie przebudziły się pod koniec połowy. Najpierw Saiz dograł piłke do Hernandeza, ale skrzydłowy Leeds oddał tylko niecelny strzał. Chwile później były gracz Swansea sam dogrywał do Ekubana, a strzał napastnika Leeds po nodze jednego z rywali minął słupek. Wynikające z tego dośrodkowanie z rzutu rożnego wypiąstkował Jaakkola. Przed polem karnym futbolówke przejał Saiz, który na lewej stronie sprytnie obdarzył podaniem Forshowa. Wychowanek Evertonu ściął w pole karne i wycofal piłke do Pontusa Janssona, który doprowadził do wyrównania. The Whites poszli za ciosem. Na prawym skrzydle na rajd zdecydowal się Alioski, który najpierw minął obrońcę, później bramkarza, ale z ostrego konta obił tylko słupek bramki Reading.

Drugą połowę Leeds zaczęło równie moxno jak skończyło pierwszą. Strzał Saiza wybronił jednak Jaakkola. W 56 minucie Leeds w końcu wyszło na prowadzenie. Jeden z zawodników Reading podał prosto do Saiza, ten ruszył do przodu, zagral na lewą stronę do Hernandeza, a doświadczony Hiszpan pięknym strzałem w długi róg pokonał fińskiego golkipera. Prowadzeniem zespół Heckingbotton jednak za długo się nie nacieszył. Po wstrzeleniu piłki z prawej strony boiska przez Bacunę piłkę do własnej siatki skierował Eunan O'Kane. Mecz nabral sporego rozpędu, gdyż nie minęło kilka minut, a bardzo groźny strzał oddał Alioski. Jaakkola jednak odbił piłkę na rzut rożny. Pawie swoją szansę miały jeszcze po rzucie rożnym. Caleb Ekkuban uprzedził jednak znajdującego się w lepszej pozycji za nim Janssona i głową posłał piłkę obok bramki. W ostatnich minut olbrzymie szczęście uśmiechnęło się do Fina. Bramkarz Reading długo zwlekal z wybiciem piłki, aż w końcu zablokował go wprowadzony w drugiej połowie Lasogga. Piłka odbita od pleców Niemca odbiła się słupka i zatańczyła na linii bramkowej, gdzie złapał ją Jaakkola.

Reading 2 (Bodvarsson 16, O’Kane - sam 59)

Leeds United 2 (Jansson 43, Hernandez 56)

Reading: Jaakkola, Gunter, Moore, Evans (Edwards 63), Aluko, Barrow, Bacuna, Ilori, Clement (Swift 63), Bodvarsson, Kelly.  REZ: Mannone, Blackett, Smith, Loader, Holmes.

Leeds: Peacock-Farrell, De Bock, Jansson, Pennington, Berardi, Forshaw, O’Kane, Hernandez (Dallas 85), Saiz, Alioski, Ekuban (Lasogga 77).  REZ: Wiedwald, Anita, Phillips, Vieira, Pearce.

sędzia: S Duncan

żółte kartki: Evans, Kelly (Reading) Pennington (Leeds)

widzów: 19,770 (3,467 Leeds)