Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Po 3 tygodniach samych treningów dla pilkarzy Leeds United przyszedł czas na rozgrywanie meczów kontrolnych. Tych jednak będzie sporo, bo Pawie mecze towarzyskie będą gral co 2-3 dni. Pierwszym rywalem ekipy Bielsy było wczoraj 4-ligowe Forest Green. Marcelo Bielsa do spotkania z ekipą Marka Coopera podszedl bardzo poważnie dokladanie analizując wideo z 3 ostatnich sparingów rywali.

Analiaza wideo 4-ligowego sparingpartnera to jedyna innowacja, którą wprowadził argenstyński szkoleniowiec. Do Nailsworth zabral jedynie 15 zawodników, z czego 4 rezerwowych to byli gracze drużyny młodzieżowej W tym spotkaniu jednak nie zagrali, ponieważ Pawie w takim składzie skończyli mecz, w jakim go zaczęli.

Wbrew oczekiwanion Bielsa nie zdecydował się na grę trójką obronców. Pawie wyszły w ustawieniu 4-1-4-1 z glęboko cofniętym w pomocy Kalvinem Philipsem i bardzo wysoko ustawionymi bocznymi obrońcami Lukem Aylingiem i Stuartem Dallasem. Od początku meczu grały, tak jak charakteryzują się drużyny prowadzone przez Bielse. Bardzo wyoski pressing, bardzo duża wymienność pozycji w ataku pozycyjnym, to można było zobaczyć w postawie The Whites. Pierwsza bramka padła w 16 minucie meczu. Przo rzucie rożnym bitym przez Hernandeza piłke przedłużyl Luke Ayling, a stojący przy długim słupli Roofe pokonał Montgomery'ego. 9 minut później napastnik United odwdzięczył się Aylingowi i po jego podaniu prawy obrońca Leeds zdobył gola finalizując najpiękniejsza akcję Leeds w tym meczu. Przed przerwą kontaktową bramkę dla gospodarzy strzałem z 18 metrów zdobył Dayle Grubb.

W drugiej połowie okazji do kolejnych bramek nie brakowało, ale ostatecznie więcej gol kibice nie zobaczyli. Jutro United zagra z York City.

Forest Green: Montgomery, Shephard, James (Trialist 74), Rawson (Hollis 68), Winchester (Simpson 76), Grubb, Doidge, Williams (Arcibald), Gunning, Mills (Laird 68), Reid (Brown 45).  REZ: Thomas.

Leeds: Peacock-Farrell, Ayling, Cooper, Berardi, Forshaw, Phillips, Dallas, Alioski, Saiz, Hernandez, Roofe.  REZ: Miazek, Dalby, Diaz, Rey.