Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

We wtorkowy wieczór na Elland Road Marcelo Bielsa dal pograć w większości graczom, którzy nie grail w dwóch pierwszych spotkaniach ligowych. Zmiennicy nie zawiedli argentyńskiego szkoleniowca i w spotkaniu pierwszej rundy EFL Cup pokonali Bolton 2-1. Pierwsza połowa to byla kontynuacja kapitlanej formy The Whites z poprzednich meczów. Leeds mordowało gości wyoskim, agresywnym pressingiem, a w ataku z ogromną szybkościa i precyzją wymianiło podania między sobą. Podopieczni Phila Parkinsona w drugiej części gry wykazal się ogromnym hartem ducha poważnie strasząc Leeds.

Gospodarze prowadzenie mogli objąc już w pierwszej minucie meczu. Mocną piłkę od Janssona zgrał Patrick Bamford, a Lewis Baker mógł pognac na bramkę Boltonu. Wychowanek Leeds jednak troche za mocno wypuścił sobie piłkę i przejął ja bramkarz Matthews. Później dwie oakzje na otwarcie wyniku miał Bamford. Najpierw 24-latek dostal kapitalne podanie lobem od Saiza, ale trafił tylko w boczną sitakę. Chwilę póxniej oddal strzał z dystansu, który przelecial jednak obok słupka bramki Boltonu. W 27 minucie Leeds objęło prowadzenie. Po dryblingu Saiza piłka trafiła do Bamforda, który najpierw zalożyl siatkę Hobbsowi, później spytal się Matthewsa, w który róg ma oddac strzał i z wielką elegancją go pokonał. Chwilę później Saiz kolejnym kapitlanym podaniem lobem obsłużył tym razem Harrisona, ale jego udrzenie także bylo niecelne. W 35 minucie bylo juz 2-0 dynamiczna kontrę wyprowadził Lewis Baker, który zgarał do Samu Saiza. Hispzan zatańczył jeszcze z obrońcami Boltonu i umieścił pilke w siatce.

Goście bramkę kontaktową zdobyli 7minut po wznowieniu. Bezpańska piłkę przed polem karnym przejął Oztumer, który pokonał Blackamna. Goście poczuli wiatr w żaglach i dążyli do wyrównania, ale Blackman drugi raz zaskończyć już się nie dał. Swoje okazje na podwyższenie prowadzenia mieli tez piłkarze Leeds, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.