Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W obencej kadrze Leeds United niemal każdy zawodnik rozwinął się jako piłkarz pod skrzydłami Marcelo Bielsy. Jendak mało, który z Pawi zanotował taki progress jak Liam Cooper. Szkot od kilku już sezonów juz etatpwym kapitanem The Whites o ostatnio to właśnie mentlanych cech swojego stopper odniósł się Marcelo Bielsa. Argentyńczyk od początku swoich rządów stwierdził, że kapitana drużyny wybiora sami piłkarze, a ci nie mieli wątplisowści glosując na Coopera.

Reprezentowanie drużyny swoją osobą, to jest ogrmne wyróżnienie. Nie wiem, jakie cnoty w Cooperze zauważają jego koledzy, ale mogę powiedzieć, co mi w nim imponuje. Ciężko jest znaleźć większego profesjonalisty od niego. On kocha zawód, który wykonuje. Jest bardzo uczciwy, hojny i zawsze na pierwszym miejscu stawia potrzeby kolegów nad swoimi. On zawsze jest chętny udzielić wszelkiej pomocy, a rzadko pyta o nią innych.

Zawsze jest chętny reprezntować klub na zwenątrz, ale nie pcha się przed przereg, żeby zbierac pochwały. On nie lubi być w blasku fleszy.

Leeds United ma historię wielu wspaniłych szkockich kapitanów. Zaczęlo się na Bobbym Collinsie, a później poprzez legendarnego Billy'ego Bremnera przeszliśmy go Gordona Strachana. Liamowi Cooperowi nalexy życzyć, żeby przyszłe pokolenia kibiców The Whites jego nazwisko wymieniały obok wyżej wspomnianej trojki. Obok Gaeatno Berardiego Szkot jest najdłużej przebywającym w klubie pilkarzem.

You have no rights to post comments