Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Helder Costa w Leeds – taką wiadomość od rana powtarzają niektóre portale piłkarskie w Anglii. Skrzydłowy, który w barwach Wolves zagrał ponad 90 razy, miałby dołączyć do Pawi na zasadzie wypożyczenia.

Costa trafił do Wolves latem 2016 roku na wypożyczenie z Benfici, a rok później przeszedł do Wilków definitywnie za rekordową sumę 13 mln funtów. Odegrał znaczącą rolę w awansie drużyny do Premier League. Skrzydłowy rozegrał w sezonie 2017/2018 36 spotkań, w których zdobył sześć bramek i zaliczył pięć asyst. Na minionym sezonie na najwyższym szczeblu nie szło mu już tak dobrze. Zagrał w 25 meczach, w których zanotował trzy punkty za jednego gola i dwie asysty.

Wolves mają zamiar wypożyczyć Costę do któregoś z klubów Championship. Fanem talentu 25-latka jest Marcelo Bielsa, który lubi zawodników szybkich i potrafiących kreować sytuacje podbramkowe. Lista chętnych na pozyskanie piłkarza jest długa, jednak to podobno Pawie prowadzą w tym wyścigu. Victor Orta, dyrektor sportowy Leeds, miał się już kontaktować z Jorge Mendesem, agentem piłkarza.

Według niepotwierdzonych plotek, Leeds w tym okienku ma sprowadzić trzech skrzydłowych. Jednym z nich ma być Costa, drugim znany doskonale publiczności na Elland Road Jack Harrison. Nazwisko trzeciego pozostaje nieznane.

You have no rights to post comments