Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jednym z najbardziej zaskakujących nazwisk we wczorjaszym składzie na pierwszy mecz kontrolny był Alfie McCalmont. 19-latek w zeszłym sezonie byl jedna z wiodacych postaci drużyny U-23, która wygrała rozgrywki Premier Development League, a w czerwcu dostał zaproszenie na zgrupwoanie dorosłej reprezentacji Irlandii Północnej. Rozwój pomocnika Leeds wszedł w kolejną fazę, kiedy od tego sezonu zaczął regularnie trenować z pierwszą drużyną Leeds. W środowy wieczór pod nieobecność Kalvina Philipsa Alfie zagrał przez godzinę na jego pozycji zbierając zasłużone pochwały za swoją postawę. Po meczu 19-latka przepytali dziennikarze z LUTV.

 

Jakie to uczucue zagrać godzine w sparingu przeciwko York?

Podobało mi. Tak na prawdę to był pierwszy raz, kiedy zagrałem w pierwszej drużynie. Trenuję  z nimi od początku okresu przygotowawczego, wdrażam się w to, co nalezy robić, przywykam do tego, czego ode mnie się oczekuje i teraz mogłem wyjśc na boisko. Mamy dobrą drużynę i teraz mielimy szanse to udowonić. Było mnóstwo zagrań na jeden kontakt, wyjścia na obieg. Cięzko pracowaliśmy nad organizacją gry w obronie i utrzymywaniu się przy piłcei myślę, że było to widać na boisku.

Pierwszy raz grałeś z pierwszą drużyną. Co się działo w twojej glowie, kiedy się o tym dowiedziałeś?

Na początku się stresowałem, ale potem potraktowalem to jako każdy mecz. Po pierwszym zagraniu cały stres przechodzi i grasz swój mecz.

Były jakieś specjalne instrukcje od zawodników i sztabu szkoleniowego przed meczem?

Wszyscy gracze i sztab byli bardzo wspierający od momentu, kiedy dołączyłem do grupy. Mówili tylko, żeby grał po swojemu, ciężko pracował i zbierał cenne doświadczenie. W okresie przygotowaczym chcemy popracować nad kondycją i my grający przez te 60 minut daliśmy z siebie w tym czasie wszystko. Teraz trzeba to podtrzymać i przełożyć na kolejny mecz.

Czy potrzebowałes dużo czasu, żeby przywyknąć do zmiany między piłka młodzieżową a ta seniorską?

Gra jest szybsza, ale z racji tego, że to był pierwszy mecz, to widać, że wszyscy wchodzą w sezon. Treningi w ostatnich tygodniach były fantastyczne, czuję się dużo mocniejszy. Sporo biegaliśmy, dużo sie przygotowywaliśmy, dlatego nie mialem problemu, żeby wyjśc na boisko.

Jak się podoba okes przygotowaczy do tej pory?

Jest naprawde dobrze, dużo trudniej niż rok temu. Miałem dużo biegania i podwójnych sesji treningowych między 9 a 19, ale podoba mi się. Mam nadzieję, grać z pierwszą drużyną dłużej, korzystać z tego, co się nauczyłem i pokazać to w sezonie. Moim celem jest zaliczyć debiut w meczu o stawkę.

You have no rights to post comments