Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przed środowym meczem z Manchesterem United Victor Orta spotkał się z mediami w Hotelu Cottesole Beach. Dyrektor ds piłkarskich Leeds United opowiadał o powodach zatrzymania w klubie Marcelo Bilesy, o wartościach, jakimi kieruje się Leeds oraz sytuacji Pawi na rynku transfeorwym.

Pokładamy szczególna nadzieję w kontynuacji i stabilizacji – mówi Orta. W futbolu możesz łatwo stracić stabilizację, jeśli chcesz robić gwałtowne zmiany. Kontynuacja procesu w futbolu może być owocem sukcesu. To dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z tak świetnym trenerem, jakiego mamy i dlatego zdecydowaliśmy się polegać na kręgosłupie graczy, którzy według nas są dla nas ważni. To jest nasza wartość na kolejny sezon – kontynuacja.

Victor Orta zostal zapytany jak udało mu się zatrzymać Marcelo Bielsę w Leeds United. Hiszpan zdradził, że biorąc pod uwagę chęć zostania Argentyńczyka w United, nie bylo to trudne.

Podoba mu się Leeds. Podoba mu się klub. Jest naprawdę szczęśliwy tutaj i podoba mu się nasz model funkcjonowania klubu. My też jesteśmy szczęśliwi, bo on poprawia nasz klub. Każdego dnia sprawia, że jestem lepszy pod względem osobistym jak i zawodowym. Jeśli masz wokół siebie ludzi,, którzy sprawiają, że jestes lepszy, to dobrze. To jednak nie tyczy się tylko mnie. Chodzi o cały klub, a przede wszystkim piłkarzy. Marcelo sprawia , że nasi piłkarze są lepsi. Według mnie jest to jego najlepsza cecha.

Orta poruszyl także kwetię transferów i przede wszystkim sprowadzenia do klubu Heldera Costy. Transfer Portugalczyka jest najdroższym wzmocnieniem Leeds United od czasów sprowadzenia na Elland Road Robbiego Fowlera. Wszyscy w klubie wierzą, że Costa będzie kluczową postacią w walce Leeds o Premier League, która wg samego Orty jest jasno określonym celem na nadchodzacy sezon.

Przed sezonem nakreśliliśmy plan kogo chcemy pozyskac, a kogo się pozbyć. Teraz mniej wiecej ten plan jest wykonany w 90%. Helder był naszym głównym celem i ja jako Dyrektor do spraw futbolu muszę być zadowolony, że udało nam się ten cel zrealizować. Musze podziękowac wszystkim zaangażowanym w sprowadzenie Heldera Costy do Leeds.

Hiszpan nie mógł nie zostac o zapytany o pozostanie w klubie Kalvina Philipsa i Kemara Roofe’a. Obaj ci gracze są obiektem zainteresowania wielu klubów, ale Victor Orta jest pewien, że w tym sezonie będą bronili barw Leeds United, a w najbliższym czasie podpiszą nowe umowy. Były skaut Sevilli osobiście prowadzi rozmowy w sprawie nowej umowy Philipsa i jest dobrej myśli.

To nie sa negocjacje (odnośnie nowego kontraktu Philipsa). Kalvin jest piłkarzem Leeds United i będzie nim w sezonie 2019/20. Leeds United jako klub na 100% chce, żeby Kalvin Philips został tutaj.

Orta został także zapytany o osobiste odczucia na temat zatrzymania w klubie Philipsa i Roofe’a.

Tak, osobiście, jako Victor Orta, wierzę, że Kalvin podpisze nowy kontrakt. To samo z Kemarem. Wierzę, że zostanie z nami.

Latem sporo sie mówiło, że do Hiszpanii może wrócić Kiko Casilla, który jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem Leeds United. Pawie miałyby zdjąć byłego golkipera Realu Madryt z listy płac, żeby trochę odciążyć konta klubowe. Orta, który zimą sprowadził Casillę do Leeds za darmo uważa jednak, że taka opcja w klubie nie jest brana pod uwagę.

Mogę powiedzieć, że Kiko woli zostać w Anglii niż wracać do pierwszej ligi w Hiszpanii. I także w tym wypadku jestem bardzo dumny. Jednym z graczy, który niedługo odejdzie jest Samu Saiz. Jest blisko podpisania umowy w Hiszpanii. Jego odejście jest coraz bliższe.

Na koniec poruszono kwestię celów na ten sezon. Orta jak i cały zarząd nie mają wątpliwości, że miara sukcesu w tym sezonie będzie zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsce w tabeli. Hiszpan jest pewien, że miejce Leeds jest w Premier League i zrobi wszystko, żeby pomóc temu klubowi tam awansować.

Zdecydowanie jest to klub na miarę Premier League, ale musimy być rozważni. Jesli spojrzymy na ostatnie 15 lat, to zobaczymy, że awansować nie udało się już 15 razy. Po tylu klęskach nie da sie odwrócić wszystkiego w rok czy dwa. Do tego potrzeba czasu. Ocywiście duch i wszystko wokół klubu to są standardy Premier League. Jedyne, co trzeba zmienić to pozycja w tabeli. Taki jest futbol.

Marcelo jest tego samego zdania. On także uważa, że możemy osiągnąć cel i spełnić marzenia wielu kibiców. Jeśli jesteś blisko jakiegos celu i go nie osiągasz, to możesz do tego podejść dwojako. Albo rozmyślasz nad straconą szansą, albo rozważasz kolejną szansę. My wybraliśmy opcję numer dwa i jestesmy w tym zgodni. Nie możmey myśleć o straconej szansie. Kiedy patrzy się w tył, to nie widzi się, co jest z przodu.

You have no rights to post comments