Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od 2012 roku The New Den jest na dla piłakrzy Leeds United terenerm nie zdobytym. Nie zmieniło się to po 11 kolejce Sky Bet Championship. Pozostające bez menadżera Millwall pokonało Leeds United 2-1. Mecz nie odbył się bez kontrowersji. Sędzia James Linigton w pierwszej połowie podjął trzeba bardzo wątpliwe decyzje, które miały znaczący wpływ na wynik meczu.

Gospodarze jako pierwsi postanowili sprawdzić formę bramkarza rywali. Z ostrego kąta strzelał Mahlon Romeo, ale Kiko Casilla spisał się bez zarzutu. W 14 minucie  sędzia Linington rozpoczął swoje show. W pole karne wpadł Tom Bradshwa i czując zaplecami Gaeatno Berardiego padł na murawę. Jak pokazały powtórki Szwajcar nawet nie dotknął napastnika rywali. Gdyby nieszczęść w tej akcji było za mało, to Berardi obejrzał czerwoną kartkę. Tę dezyję wytłumaczyć jeszcze trudniej. O ile można zrozumieć , że sędzia nabrał się na marne nurkowanie Bradshowa, o tyle nie sposób pojąć, dlaczego Berardi został odesłany do szatni. Do asekuracji zostało jeszcze dwóch zawodników Leeds, także Bradshaw przed przewróceniem się nie wychodził na czystą pozycję. Akcję skończył Jed Wallace, który pewnie wykorzystał rzut karny. Uskrzydleni prowadzeniem gospodarze atakowali dalej. Wallace z 30 metrów strzelał niecelnie, a następnie Casille do interwencji zmusił Ben Thompson. Pod koniec pierwszej połowy rzut karny powinno mieć Leeds. Jack Harriosn padł w 16-tce gospodarzy podcinany przez Molumby’ego. Sędzia jednak uznał, że limit rzutów karnych na ten mecz się wyczerpał. Kolejny cios Leeds przyjęło w dolicoznym czasie gry pierwszej połowy. Z lewej strony dośrodkowywał shane Ferguson a piłkę do bramki Casilli strącił Brardshaw.

W przerwie Marclo Bielsa dokonał roszad w składzie i ustawieniu i na drugą połowę zamiast Costy wybiegł Barry Douglas. The Whites druga połowę zaczęli kapitalnie. Prawym skrzydłem rusyzł Jack Harrison, który dośrodkowal na pole bramkowe, gdzie piłkę do siatki wpakowal Gainni Alioski. Grające w osłabieniu Leeds naciskało rywali, ale jak zwykle Pawiom brakowało precyzji pod bramką rywali. Gospodarze z kolei co jakiś czas groźnie odrgrywali się drużynie z Yorkshire. Casille do wysiłku zmusił najpierw Romeo, a w końcówce bardzo groźny strzał z rzutu wolnego oddał Jed Wallace. Hiszpański bramkarz jednak w obydwu przypadkach spisał bez zarzutu. Ataki Leeds, zwłaszcza te w ostatnich 10 minutach, były bezzębne i ni epomogło nic wprowadzenie na plac gry Eddiego Nketiah i Tylera Robertsa. Na drugą w tym sezonie przerwę na mecze reprezentacji Leeds schodzi z druga porażką.