Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miniony miesiąc dla ekipy Leeds United był dość mieszany. Pawie wygrać zdolały jedynie ze słabiutkimi Hull i Ipswich, a do tego doszła pierwsza porażka na wyjeździe przeciwko Blackburn. Mimo wszystko The Whites wciąż plasują sie w czołówce ligi ustępując jedynie sąsiadom z Sheffield United.

W październikiu w dalszym ciągu kapitalna formą dysponował Pontus Jansson. Szwed przeciwko Brentford zagrał jeden z lepszych meczów w karierze, który na koniec okraszył wyrównująca bramką i krytyką sędziego za co FA ukarało go jednym meczem zawieszenia. Jansson prze zcały miesiąc imponował silą, ustawianiem i odbiorami. Przyznać trzeba, że nawet, kiedy całe Leeds grało słabiej, to Szwed i tak byl postacią wyróżniającą.

W środku pola liderzy sie nie zmienili. Kalvin Philips wyróśł w tym sezonie na prawdziwe objawienie. Grając na pozycji cofniętego pomocnika lub stopera nie zawodzi. Wychowanek Pawi nie schodzi poniżej swojego dośc wysokiego poziomu, a przeciwko Ipswich wręcz zagrał kapitalnie. Bez błysku, ale za to bardzo równy był Mateusz Klich. Polak czarował techniką, ale liczb nie miał juz tak imponujących jak ostatnio. Do siatki trafił raz przeciwko Bleckburn. Częściej udawąło mu sie asystować. Te otwierające podania przeciwko Hull i Nottingham były szczególnie ważne. Wyróżniając piłkarzy za październik nie mozna pominać Pablo Hernandeza. może i Hiszpan wrócił po kontuzji dopiero na ostatnie spotkania, ale jego impakt na drużynę był natychmiastowy.

Głosowanie odbywa się na naszym FORUM do końca tygodnia.

You have no rights to post comments