Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stara jak świat maksyma, że najlepszą obroną jest atak zdaje sie być credo Marcelo Bielsy. Na konferencji prasowej poprzedzającej dzisiejszy mecz z Reading Argentyńczyk zapytany, gdzie widzi największe rezerwy w swoim zespole, wskazał właśnie grę w ofensywie.

Kiedy atakujemy, potrzebujemy więcej dynamiki. Atakując musimy zmuszać rywala do błędów. Kiedy dobrze atakujemy, oznacza to, że dobrze bronimy. Nie zdarza się zbyt często, żebyśmy dobrze atakowali i jednocześnie źle bronili. Ciężko wtedy wskazać jakiś sektor na boisku, albo konkretną faze w grze, którą należaloby poprawić.

Wszystko się rozchodzi generalnie o to, jak gramy. Mamy dobrze bronić, jeszcze lepiej atakować. Później odbrze atakować i bronić jak najdalej od własnego pola karnego. Cała tajemnica tkwi w tym, jak tracimy piłkę. Kiedy tracimy ją, kiedy jesteśmy dobrze zorganizowani i działamy zgodnie z planem, wtedy jesteśmy w stanie kontrolowac mecz. Problem pojawia się, kiedy tracimy piłkę, w momencie jak nie mamy pomysłu na rozegranie akcji.

 

You have no rights to post comments