Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Następne spotkanie ligowe drużyna Leeds United rozegra już w grudniu, dlatego teraz przyszedł czas, żeby polscy kibice The Whites wybrali najlepszego zawodnika Pawi ostatnich 30 dni. W listopadzie Pawie zagrały 4 spotkania, z których 3 wygrały. Do tego trzeba dołożyć klęskę w Birmingham przeciwko W.B.A.

Na spotkanie z Wigan do składu pawi wrócił Barry Douglas i już od razu przypomnial, dlaczego Leeds wcześniej brakowało klasowego lewego obrońcy. Szkot, wbrew swoim doświadczeniom z polskich boisk, jest bardzo pewny w defensywie, a do tego w dalszym ciągu daje bardzo dużo zespołowi w fazie ataku. Nie chodzi o same dośrodkwania czy wyjścia na obieg. Rozgrywanie piłki przez Douglasa jest także najwyższych lotów.

Cichym bohaterem Leeds w tym sezonie jest z pewnością Kalvin Philips. Nie brakuje także głosów mówiących, że to właśnie wychowanek The Peacocks jest najważniejszym ogniwem w zepole Bielsy. Pewne jest to, że 22-latek zaczynał każde spotkanie w tym sezonie w pierwszym składzie i z małymi wyjątkami nie schodził poniżej pewnego, wysokiego poziomu. W ostatnich meczach forma Kalvina chyba jszcze wzrosła. Warto zauważyć, że zawodnik tem swój poziom utrzymauje niezależnie od formacji i pozycji, na jakiej przyjdzie mu grać. ostatnio wobec kontuzji kolegów Marcelo Bielsa próbował go nawet na środku 4-osobowej defensywy.

Philips z Douglasem trzymali defensywę, a za poczynania w ataku głównie odpowiadali Pablo Hernandez i Kemar Roofe. Hernandez ignoruje metrykę i osiąga formę, jakiej nie pokazywał od czasów gry w Swansea. Hiszpan zespołowi nie daje tylko bramki - w listopadzie aż 3, ale swoją postawą sprawia, że znajdujący obok niego koledzy grają lepiej. Gra bez piłki i inteligencja piłkarska u Hernandeza to absolutny top ligi. Życiową formę utrzymuje w dlaszym ciągu Kemar Roofe. Wychowanek West Bromu pozwala zapomnieć o kontuzji Patricka Bamforda. Jego ruchliwość, ambicja i niesamowity nos strzelecki dla Leeds w tej chwili są nieocenione. W listopadzie Kemar do siatki trafił dwukrtonie, ale z pewnością gdyby nie świetna dyspozycja bramkarzy Bristol City i Reading to tych bramek byloby więcej.

Od tego miesiąca zmieniamy formę glosowania. Tym razem  ankieta czeka na Was na naszej fejsbukowej grupie.

You have no rights to post comments

  • hale namiotowe hale co
  • zobacz nasze realizacje hal namiotowych w województwie śląskie realizację middot hala namiotowa wystawiennicza katowice