Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przed polskimi kibicami Leeds United czeka ostatnie w tym roku głosowanie na piłkarza miesiąca. Grudzień był niemal perfekcyjny dla podopiecznych Marcelo Bielsy, ale do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa w ostatnim meczu z Hull.

W grudniu w dalszym ciągu Ponus Jansson imponuje wielką formą, a  ta prezentowana w ostatnich tygodniach jest chyba najlepszą w jego karierze. Szwedowi nie przeszkadza jak wokół jego na obronie grają  młodzieżowcy, albo nominalni pomocnicy. Szwed jest niemal nie do przejścia, a  do tego zaczyna stwarzać spore zagrożenie pod bramką rywali. Przeciwko Aston Villi zdobył niezwykle ważnego gola dającego wyrównanie w tym dramatycznym spotkaniu.

Za kreowanie gry odpowiedzielny jest przede wszystkim Pablo Hernandez, który w ostatnich tygodniach robi to niezwykle  skutecznie. 15 asyst, jakie uzbierał  do tej pory Hiszpan to zdecydowanie najlepszy wynik w całej lidze. Do wielu asyst w  grudniu 33-latek dorzucił niezwykle ważną bramkę przeciwko Sheffield United. Podawał mu wtedy Jack Clarke, który mimo tego, że w dalszym ciągu czeka na swój pierwszy mecz od początku, to z ławki daje drużynie bardzo dużo. To właśnie 18-latek poderwał United w spotkaniu przeciwko Aston Villi.

Za strzelnie goli w grudniu odpowiadał przede wszystkim Kemar Roofe. Wychowanek W.B.A dwukrotnie pokonywał barmkarzy Q.P.R i Blackburn, a jedną, niezwykle ważną bramkę, strzelił 22 grudnia przeciwko The Villans.

Głosowanie odbywa się na naszej grupie facebookowej. Głosować można do 3 stycznia.

You have no rights to post comments