Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Obecny sezon to nie tylko walka o najwyższe miejsca przez drużyne Marcelo Bielsy. Prym w soich rozgrywkach wioda także mlodzieżowa i juniorska ekipa Pawi.

Leeds United U-23 obecnie zdecydowanie z 8-punktowa przewagą prowadzi w swojej grupie w Premier League 2. Młode Pawie wczoraj wieczorem na Elland Road rozbiły Charlton Atlethic 4-0. Podopieczni Carlos aCorberana od początku sezonu zaadapotwali taktykę i sposób gry pierwszej drużyny, z czym nie moga sobie poradzić ich rówieśnicy w Proffesional Development League. Charlton zainkasował 4 bramki, ale gdyby tylko Pawiątka były skuteczniejsze pod bramką rywali to wynik mógłby być wyższy.

Strzelanie przeciwko drużynie z Londynu rozpoczął Jordan Stevens. W dugiej połowie strzałem z dystansu bramkrza rywali pokonał Kun Temenuhkov. Następnie po rzucie wolnym najsprytniejszy w polu karnym był wychowanek Ajaxu Pascal Struiijk, a wynik spotkania ustalił Polak Mateusz Bogusz. Wcześniej rzut karny zmarnował jeszcze powracający do zdrowia Jack Clarke.

Właśnie ci dwa ostatni zawodnicy na Elland Road wyróżnili się najbadziej. Bogusz po transferze do Leeds w styczniu zagrał już w 4 meczu dla The Whites, w których miał udział juz w 3 golach. Wychowanek Ruchu Chorzow imponuje techniką, przeglądem pola i można śmiało powiedzieć, że obecnie jest jednym z pierwszych w kolejce do powołania do drużyny Marcelo Bielsy. Cieszy z pewnością powrót do zdrowia Jacka Clarke'a. 18-latek szalal na skryzdłach nie dając wytchnienia bocznym obrońcą Charltonu. Po Clarke'u nie widać żadnych śladów wirusa, który zaatkował go w lutym i wszystko wskazuje na to, że ju wkrótce będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu przez Bielse.

W najbliższy czwartek w Guisley ekipa Corberana zagra z Fulham w ramach Premier League Cup.

You have no rights to post comments