Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Porażka w meczu na szczycie z Sheffield United przeszkodziła The Whites w zaliczeniu niemal perfekcyjnego miesiąca rozgrywek. Leeds poza Derbami Yorkshire wygrało wszystkie swoje mecze, a kilka zwycięstw było dodatkowo okraszone efektowną grą.

Kiedy pod koniec grudnia do gry po kontuzji wrócił Luke Ayling, jego występy, dleikatnie mówiąc, nie były najwyższych lotów. Prawy obrońc The Whites często miał problem z nadążeniem za rywalami i dokładnymi podaniami do kolegów. Z biegiem czasu jednak jego dyspozycja sie poprawiała, w marcowych meczach wrócił stary, dobry Bill. Ayling do tej pory trzema w kieszeni Jaya Rodrigueza, któremu wybił z glowy piłke na Elland Road. Do pewnej gry w defenswywie Ayling w ostatnim miesiącu dodal jeszcze ogień w ataku. 4 asysty i bramka to są liczby godne zawodników ofensywnych, a nie obrońcy.

Jego kolga z drugiej strony defensywy także zasłużył na wyróżenienie. Kontuzja Douglasa i cofniecie na obronę Ezgjana Alioskiego, wpłyneła na Macedończyka bardzo dobrze. Z tej pozycji Alioski częściej jest w stanie zaproponowac dobre dośrodkowanie w pole karne, a jego niesamowita wydolność i inklinacje do gry w ofensywie sa sporym problemem drużyn przeciwnych. Tradycyjnie spokój w liniach defensywnych zapewniał Pontus Jansson.

Tego spokoju na pewno też dodawał Kalvin Philips. Wychowanek Leeds jest w tym sezonie w wybornej formie, co dostrzegli przedstawiciele EFL umieszaczjąc go w 11 sezonu całej ligi. W marcu Philips w końcu mógł wrócić na swoją nominalną pozycję na środek pomocy, gdzie z powrotem zaczął dominować swoich rywali. Philips za kedencji Bielsy nie jest tak bramkostrzelny jak w poprzednich sezonach, ale nawet bez bramek jest kluczowym ogniwem w taktyce Argentyńczyka.

Ofensywą rządzili za to Tyler Roberts i przede wszsytkim Pablo Hernandez. Młody Walijczyk znakomicie odnazał się grając za plecami Patricka Bamforda i mimo, że on jessieni nie strzelił gola, to w ostatnich spotkaniach na pewno daje drużynie bardzo dużo w ofensywie. Wisienką na torscie był jego występ przeciwko W.B.A. , w którym otrzymał nagrodę zawodnika meczu. Pablo Hernandez z kolei w marcu był w morderczej formie. Hiszpan zdobył najszybszego gola Leeds od dłuższego czasu przeciwko W.B.A. W kolejnych spotkaniach dorzucił jeszcze dublety z Reading i Millwall. Hernandez na boisku ostatnio jest wszędzie. Przez niego przechodzi większość groźnych akacji Leeds. W wieku 34 lat osiągnął szczytową formę grając dla klubu z Elland Road.

Zawodnika mieisąca tradycyjnie wybieramy za pomoca ankiety na naszej grupie facebookowej. Głosowanie trwa do piątku włącznie.

You have no rights to post comments