Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nie tak pierwszy weekend kwietnia wyobrażali sobie kibice i piłkarze Leeds United. W sobote The

Whites ulegli poraz drugi w sezonie Birmingham City. Eipa Garry’ego Monka na St Andrews wygrała z

The Peacocks 1-0, a z racji tego, że na Deepdale w takim samym stisunku wygrało Sheffield United,

to oznacza, że to Szable wróciły na miejsce gwarantjące bezpośredni awans do Premier League.

W Birmingham Marcelo Bielsa dokonał tylko jednej zmiany w składzie. W bramce po zawieszeniu za

czerwoną kartkę z powrotem zameldował się Kiko Casilla. Hiszpan w sobotę były najlepszym

zawodnkiem ekipy gości, co wiele mówi o pozstawie Pawi w tym meczu. Zmineiło sie także

istawienie The Whites. Dwójke napastników Birmingham Marcelo Bielsa postanowił zatrzymac trpjką

środkowych obrońców cofając niżej Kalvina Philipsa.

Od samego początku mecz nie był zbyt imponującym widowiskiem. Na początku meczu niezłą okazję

do otwarcia wyniku miał Tyler Roberts. Walijczyk pomknał prawą stronę pola karnego i oddał strzał z

ostrego konta, który poszybował nad poprzeczka bramki Lee Campa. Wydawało się, że Roberts w tej

sytuacji powinien poszukać w środku lepiej ustawionych Hernandeza i Alioskiego. Około 30 minuty

pierwszą nakomita okazję zmanrnował Patrick Bamford. Z prawej strony dośrodkowywał w pole

bramkowe Luke Ayling, a Patrick Bamford, który zdołał urwać się obrońcom instyktowanie strącił

piłkę, ale ta niestety tylko odbiła się od słupka i wpadła w ręcę Campa. Niecałą minutę później Che

Adams wyprowadził Birmingham na prowadzenie. Lukas Jutkiewicz wypracował okazję dla swojego

kolegi z ataku, a ten mocnym, pewnym strzałem z 18 metrów w dolny róg bramki Casilli pokazał,

dlaczego ściągnął na siebie zainteresowanie klubów z Championship. Chwilę później Adams powinien

podwyżsyzć wynik tego meczu, ale tym razem Kiko Casilla zatrzymał Anglika.

W drugiej połowie The Blues cognęli się głęboko na własnej powłowie, a Leeds mając olbrzymią

przewagę w posiadaniu piłki bili głową w mur. Gospodarze natomiast wyprowadzli co jakis czas

bardzo groźne kontry. Po jednej z nich oko w oko w Casilla stanął Jutkiewicz, ale Katalończyk

ponownie okazał sie górą w tym starciu. W 54 minucie po dośrodkowaniu Dallasa z aprawej strony,

kolejną świetna sytuację zmarnował Patrick Bamford, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Następnie po ładnym podaniu Klicha Alioski źle opanował piłkę i nie mając dobrek pozycji oddał

strzał nad poprzeczka bramki Campa. Bramkarz Bormingham popisał się znakomitym refleksem po

strzale głową Bamforda z kilku metrów. Ataki Leeds były bez wiary i bez przekonania, a mądrze

ustawione Birmingham mogło położyć ten mecz do łóżka. W doliczonym czasie gry Che Adams

nawinął sobie Liama Cooper w polu karnym i oddal potężny strzał, który ponownie odbił Casilla.