Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W poniedziałek 6 maja swój sezon zakończyła drużyna młodzieżowa Leeds United. Podopieczni Carlosa Corberana w finale English Professional Development League pokonali rówieśników z Birmigham. W regulaminowym czasie gry oraz w dogrywce żadna z drużyn nie zodbyla gola i spotkanie to rozstrzygnęły rzuty karne. Te lepiej egzewkoali Pawie, którzy wygrali w serii rzutów karnych 4-2.

Finałowe spotkanie odbyło się na Elland Road. Młodzi pilkarze mogli tego popoludnia zasmakowac atmosfery wielkiej piłki, gdyż na trybunach zjawiło sie ponad 8 tysięcy widzów. Chętnych do obejrzenia tego potkania było zdecydowanie więcej, ale nieprzygotowani organizatorzy odesłali część fanów do domów.

Sam mecz był dośc wyrównany. Drużyna Corberana dużo częściej utrzymywała się przy piłce, częściej atakowała bramkę rywali, ale to goście dużo groxniej kontrowali. Bezbramkowy remis w regulaminowym czasie gry to spora zasługa Kamila Miazka, który trzykrotnie ratował swój zespół. W serii rzutów karnych polski bramakrz także był bohaterem broniąc dwie jedenastki. Decydujący rzut karny, który przesądził o zwycięstwie Pawiątek w tych rozgrywkach zdobył Jack Clarke.

Młodzieżowa drużyna Leeds ma za soba kapitlany sezon. Oprócz zwycięstwa w powyższych rozgrywkach warto dodać, że Leeds U-23 zaszła do półfinału Premier League Cup, w którym ostatecznie uległa rówieśnikom z Newcastle. Wielu z graczy ekipy młodzieżówej odcisnęło swoje piętno także w pierwszej drużynie. Sporo pograli Jack Clarke czy Jamie Shackleton. Epizody w drużynie Bielsy zaliczyli także tacy gracze jak Leigh Davies, Ryan Edmondson, Robbie Gotts, Aapo Halme czy Will Huffer.

You have no rights to post comments