Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kilka wartych podkreślenia kwesti na czwartkowej konferencji prasowej podniósł Marcelo Bielsa. Glównym tematem ocyzwiście były zbliżające się baraże i towarzyszące im oczekiwania kibiców. Trener Pawi jest świadomy ogormnych oczekiwań kibiców, ale jest też pewien, że jego piłkarzy stać na wywalczenie upragnionego awansu do Premier League.

Takie wydarzenia, ta częśc rozgrywek, to jest coś, w czym każdy chce uczestniczyć. Obydwa półfinały zapowiadają się jako znakomite widowiska, a zwycięzcy zagrają na Wembley. Zwycięzca meczu na Wembley awansuje do wyższej ligi i ciężko mieć większy cel niż zwycięstwo tam.

Dogłębnie przeanalizowaliśmy nasze ostatnie 4 mecze, ale zrobiliśmy to juz wpierwszym dniu tego tygodnia. Wyciągneliśmy wnioski, które wh nas sa właściwe i teraz myślimy już tylk oo tym, co przed nami.

Jesteśmy pełni nadzei, musimy mieć nadzieję, że osiągniemy nasz cel, maszrzym o tym i kiedy masz takie uczucia, możesz czuś sie bezpiecznie. Teraz musimy się zmierzyć twarzą w twarz z naszymi oczekiwaniami.

Marcelo Bielsa w swojej karierze brał udział już w wielu turniejach, a mecze barażowe należy raczej zaliczyć do miana turnieju. Zapytany przez jednego z dziennikarzy o presję, jaka towarzyszy takim rozgrywkom 63-letni szkoleniowiec wspomniał, że wcześniej grywał już w finałach innych wielkich rozgrywek: Copa Libertadores, Copa America, Ligi Europejskiej, Pucharu Króla czy Igrzysk Olimpijskich. Argentyńczykowi nie można odmówić poczucia humoru, albo tez brutalnej szczerości. Trener Leeds nie ukrywał, że każdy z tych finałów oprócz ateńskich Igrzysk, przegrał.

Marcelo Bielsa wielokrotnie podkreślał, że futbol byłby niczym bez fanów i do przede wszystkim dla nich grają piłkarze. Słowa Jana Pawła II, że spośród rzeczy nieważnych, futobl jest sprawą najważniejszą, często można usłyszeć w wypwiedziach Argntyńczyka. Trener Pawi jest przekonany, że sukcesami sportowymi można sprawić wiele radości kibicom, którzy w życiu prywatnym tej radości odnaleźć nie mogą.

Zawsze myślałem, że nasze pensję są przesadzone, ale czasami tez myślę, że nasze wybagrodzenie pieniężne nie jest wystarczająco ważne. Mam takie myśli, kiedy zatsanawiam sie o odpowiedzialności, jaka na nas ciąży. Zarabiamy olbrzymie pieniądze, ale mamy na swoich barakach także odpowiedzielaność za nadzieję wielu biefniejszych ludzi.

Dla niektórych biednych ludzi jest trudniej znaleźc dostęp do innych rozrywek niż futbol i mieć możliwość poczuć się dumnym z innych rzeczy niż wyniki klubu, któremu kibicują. Dla nas to olbrzymia szansa, żeby tę nadzieję i radość im dostarczyć.

Marcelo Bielsa przekazał także ważny komunikat w sprawie, która porusyzła środowkisko piłakrskie w mecuz z Aston Villą. Po naradzie z piłkarzami Argentynczyk ustalił z nimi, że w wypadku kontuzji któregoś graczy, zawodnicy Leeds nie będą jej wybijali poza boczną linię. Wg Bielsy decyzja o przerwaniu gry powinna należać tylko i wyłacznie do sędziego. Marcleo swoimi przemyśleniami zamierza się podzielić z Frankiem Lampardem, Richardem Keaogh i sędzią sobotniego meczu. 63-latek uważa, że gra do gwizdka sędziego rozwieje wszelkie wątpliwości i sprawi, że kontrowrsje podobne do tych, jakie miały miejsce na Elland Road pod koniec kwietnia, nie powtórzą się.

 

You have no rights to post comments