Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gorącym nazwiskiem na rynku transferowym EFL jest 22-letni obrońca Portsmouth Matt Clarke. Oprócz Leeds, poważne zainteresowanie piłkarzem przejawia także Brighton, Sunderland i kilka innych zespołów.

Matt Clarke w minionym sezonie wystąpił we wszystkich spotkaniach popularnych „Pompey’s”, na szczeblu League One. Zagrał również w finale Checkatrade Trophy na Wembley, gdzie jego zespół pokonał Sunderland po rzutach karnych.

Źródła w Portsmouth twierdzą, że Clarke niemal na pewno opuści szeregi „Pompey’s”, które nie zdołało wywalczyć awansu do Championship, ulegając w półfinale baraży Sunderlandowi 0:1. W wyścigu o jego podpis zdaje się prowadzić grające w Premier League Brighton, które w zakończonej niedawno kampanii uplasowało się na 17. pozycji. „Mewy” mają zaoferować około 4 mln funtów.

Prezes Portsmouth, Mark Catlin, jest skłonny sprzedać swojego gracza, jednak zaznacza, że przyjmie wyłącznie najlepszą ofertę.

- Jeżeli istnieje zainteresowanie naszym graczem ze strony więcej niż jednego klubu, w naszym interesie jest podniesienie ceny – mówi. - To jak z malarstwem. Jeżeli na obraz, którego pragniesz, pojawia się kilku chętnych, to jaka jest jego cena? Tworzy się samonapędzająca spirala – dodaje.

Matt Clarke jest wychowankiem Ipswich Town. Jego seniorska kariera nabrała rozpędu w Portsmouth, do którego trafił najpierw na wypożyczenie, w w 2015 roku. W pierwszym sezonie zagrał dla „Pompey’s” 29 razy w League Two. W kolejnej kampanii, jako podstawowy zawodnik, wywalczył ze swoją drużyną awans do League One. Minione rozgrywki, Portsmouth ukończyło na 4. miejscu, przegrywając później w półfinale baraży z Sunderlandem. Clarke zagrał w 46. spotkaniach, zdobywając trzy bramki, notując jedną asystę i otrzymując pięć żółtych kartek. We wszystkich rozgrywkach, w poprzednim sezonie, zagrał dla „Popmey’s” 60 razy. Jego obecny kontrakt wygasa w 2020 roku.

 

You have no rights to post comments