20 kolejka Sky Bet Championship rozpoczęła się na wypełnionym ponad 30 tysiącami widzów Elland Road. Leeds United zremisowało w tym spotkaniu z będącym na fali Aston Villą 1-1. Mecz ten był klasycznym spotkaniem dwóch rózncyh połówek. Pierwsza część została zdominowana przez Pawie, ale w drugiej odsłonie lepszą ekipą byli goście. Przyznać trzeba jednak, że więcej okazji do przechylenia szali na swoją korzyść mieli podopieczni Thomasa Christiansena.

W porównaniu do zeszłotyodniowego meczu z Barnsley hiszpański szoleniowiec dokonał tylko jednej zmiany w składzie. Kontuzjowanwgo Eunana O'Kane'a zastąpił wracający po czerwonej kartce Ronaldo Vieira. Odpoczynek chyba dobrze zrobił 20-latkowy, bo w piątkowy wieczór na boisku nie miał sobie równych. Podobnie jak tydzień temu Leeds od początku meczu starało się pokazać, kto jest hegemonem w tym starciu. Pawie grało na niesamowitej intensywności, w bradzo wysokim tempie, naciskając rywala już od jego pola karnego. Mimo olbrzymiem optycznej przewga The Whites to przyjezdni stworzyli sobie pierwszą okazję do strzelenia gola, ale uderzenie Adomaha raczej rozgrzało Wieldwalda niż mu poważnie zagroziło. W 19 minucie meczu bardzo aktywny Ekuban wdał się w drybling z lewej strony pola karnego, po którym wywalczył rzut rożny. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Pablo Hernandez, a po zagraniu Hiszpana do sitaki piłkę skierował Pontus Jansson strzelając swojego pierwszego gola w sezonie. Zatrudnienie Gianniego Vio, włoskiego specjalisty od stałych fragmentów gry, zaczęło się powoli spłacać. Po kolejnym rzucie rożnym piłki tym razem trafiła do ronaldo Vieiry, ale ofiarny blok obrońców Villi zapobiegł drugiej bramce United. Leeds atakowało dalej. Kolejna okazja miała miejsce po pięknej akcji Vieiry, Ekubana i Saiza. Młody pomocnik Leeds zagrał na 16 do odwróconego plecami do bramki Ghanijczyka, a ten z pierwszej piłki odegrał do będącego w pełnym biegu Saiza. Hiszpan nawinął jednego z rywali i póbował zagrać powrotną piłkę do Ekubana, ale na lini podania w ostatjniej chwili stanął Chester, który oddalił zagrożenie. Niestety pod koniec piwerwszej połowy z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić będący w ostatnich tygodniach w dobrej formie Pablo Hernandez.

W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze Steve'a Bruce'a. Zespół Birmingham coraz częśćiej zaczał się przedzierać w okolice pola karnego Wiledwaldla. Bardzo aktwny był Adomah, który na lewym skrzydle często urywał się Aylingowi. Taka sytuacja miała w 55 minucie meczu. Prawy obrońca Pawi źle obliczył lot piłki i nie przeciął podania, które trafiło do Adomaha, który wyszedł sam na sam z bramkrzem jednak Felix Wieldwald wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Następnie dwie szanse, żeby dobić rywali miało Leeds. Najpierw kolejny raz błysnął geniusz Gianniego Vio. Leeds miało rzut wolny w okolicach pola kanrego rywali, Kemar Roofe w najmniej zaskakującym momencie wrzucił ją w pole karne, gdzie najszybszy był Liam Cooper głową kierując piłkę do bramki. Szkot do piłki wyszedł jednak za szybko i sędzia słusznie dopatrzył się spalonego. Chwię później z prawej strony boiska w pole bramkowe wstrzeliwał piłkę Saiz, a na 5 metrze minęli się z nią Ekuban, Roofe i Alioski. Te sytuacje zemściły się w 71 minuce. Po przebitce piłka trafiła na 18 metr do wprowadzonego w drugiej połowie Henriego Lansbury'ego, który bardzo prezcyzyjnym strzałem wyrównał stwn meczu. Goście próbowali jeszcze pójśc za ciosem, ale groźniejszych okazji nie zdołali już sobie stworzyć.

W przyszłą sobotę podopiecznych Thomasa Christiansena czea wyjazd do stolicy, gdzie skrzyżują rękwaice z QPR Pawła Wszołka.