W weekend podczas z jeden debat w Sky Sports Jamie Redknapp wysnuł tezę, jakoby Marcelo Bielsa pokłócił się z Kalvinem Phillipsem. So takich wniosków były pomocnik Liverpoolu doszedł po tym jak Marcelo Bielsa zdjął reprezentanta Angliii z boiska w przerwie meczu z Brighton. O stosunki z wychowankiem Pawi oraz o tamta sytuacje trener Leeds został zapytany podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Argentyńczyk wytłumaczył swoją decyzję i po raz kolejny podkreślił status ikony jaki Phillips ma na Elland Road. Na swój sposób słowa Redknappa ocenił także Phillips. 25-latek zareagował na jeden filmik opublikowany w mediach społecznościowych przypominających jak ta dwójka razem obejmowała się i celebrowała awans Leeds do Premier League.

bielsa_zrodlo_instagram/lufc

Marcelo Bielsa w swojej przeszłości już nie jednokrotnie pokazywał, że dla niego najważniejsza jest drużyna i system, a nie pojedynczy piłkarze. W związku z tym czasami największe gwiazdy drużyny musiały ustąpić miejsca innym piłkarzom. Argentyńczyk wyznał, że takie podejście wprowadza zdrową rywalizację w drużynie.

Ciężko jest sobie wyobrazić, żeby jakiś zawodnik nie mógłby nigdy być zmieniony. Logika w futbolu jest taka, że w każdym meczu każdy piłkarz może być zmieniony. Nie może być tak, że trener jest w sytuacji, że jakiegoś piłkarza nie może nigdy zmienić, a kiedy to robi, to jest wielkie wydarzenie. Co do sytuacji z soboty, to już wytłumaczyłem, że moim zdaniem Pascal był bardziej potrzebny w drugiej połowie na tej pozycji niż Kalvin. To oczywiście nie oznacza, że podjąłem słuszną decyzję. podjąłem taką, jak w moim odczuciu była wtedy najlepsza.

To oczywiście w żaden sposób nie oznacza, że mam z kimś jakiś problem. Dla samego zawodnika i dla drużyny to nigdy nie jest dobre, żeby ktoś jest nie do ruszenia i hierarchia w drużynie nie może być zachwiana. Takie myślenie jest złe zarówno dla samego piłkarza jak i jego kolegów. Dla Kalvina to byłoby złe, gdyby myślał, że on musi grać zawsze. Obecność w drużynie oznacza, że rywalizujesz nie tylko z przeciwnikiem, ale i kolegami z zespołu.

Bielsa został także zapytany czy jego zdaniem  Phillips w ostatnim czasie gra poniżej swojego normlanego standardu. Wg trenera Leeds reprezentant Anglii wciąż utrzymuje poziom, do którego przyzwyczaił w ostatnich latach. Każdy mecz jest inny, okoliczności i przebieg gry jest inny, ale wg Bielsy wahania formy Phillipsa w ostatnich meczach nie sa zbyt duże. O stosunku El Loco do pomocnika Pawi może świadczyć także jego wypowiedź o statusie Phillipsa wśród kibiców The Whites. Argentyńczyk nie ma wątpliwości, że uwielbienie 25-latka wśród fanów The Whites jest w pełni uzasadnione.

Kalvin Phillips dla kibiców Leeds jest idolem. Jest niezwykle ważną osobą w tutejszej społeczności i my wszyscy mamy obowiązek dbać dbać o uczucia kibiców względem klubu. Zdecydował się zostać w klubie grającym w Championship. Jasno zanzaczył swoje przywiązanie do klubu kiedy odrzucał możliwość przejścia do klubów z Premer League. Ja moge tylko powiedzieć, że ten status Kalvina, ze względu na jego występy i zachowanie, jest w pełni uzasadniony.

You have no rights to post comments