Kamara&Gruiev_źrodło_leedsunited.com

Bardzo owocny na rynku transferowym był czwartek 31 sierpnia dla Leeds United. The Whites ogłosili dzisiaj transfery dwóch środkowych pomocników. Najpierw za około 5 mln funtów z Werderu Brema do Leeds przeszedł Ilia Gruev. 23-letni Bułgar podpisał z Pawiami 4-letni kontrakt. Wieczorem z kolei za podobną kwotę Greta Steinsson i Nick Hammond dopięli transfer Glena Kamary. Fin z klubem z Elland Road podpisał także kontrakt na 4 lata.

Gruev piłkarskie szlify zbierał w Bremie, w której debiutował w grudniu 2020 roku. Dwa lata temu awansował z Werderem do Bundeligi, gdzie w zeszłym sezonie rozegrał ponad 30 meczów. Gruev to środkowy pomocnik z nastawieniem raczje defensywnym. W młodości reprezentował niemieckie drużyny młodzieżowe, ale w zeszłym roku zadebiutował w dorosłej reprezentacji Bułgarii, w której zagrał już 8 meczów.

Glen Kamara z Leeds był łączony niemal od początku lata. Fin od licpa nie trenował z zespołem Glasgow Rangers, gdyż jego odejście z Ibrox było przesądzone. Swój najlepszy sezon Kamara zagrał rozgrywkach 2020/21, kiedy Rangersi bez porażki wygrali Szkocką Premier League oraz doszli do półfinału europejskich rozgrywek. Kamara wtedy załapał się do 11 sezonu szkockiej ekstraklasy. Łącznie dla The Gers Kamara zagrał 193 meczów. 27-latek jest piłkarzem bardziej ofensywnym od Grueva i na jego technikę oraz wizję gry z pewnością liczy Daniel Farke.

Okienko transferowe w Europie kończy się jutro o północy. Na tę chwilę nie wydaje się, żeby Leeds jeszcze sprowadziło jakiegoś nowego piłkarza, chociaż koniecznym wydaje się ściągnięcie lewego obrońcy. 1 września do klubu z pewnością będzie wpływało wiele ofeert z innyh klubów za piłkarzy The Whites. Kibice drżą o przyszłość Luisa Sinisterry, który budzi zainteresowanie wyżej grających drużyn. Dzisiaj Leeds odrzuciło oferty swoich młodych piłkarzy. 20mln funtów za Summerville'a oferowało Burnley, a 4 mln za Darko Gyabiego dawało francuskie Vallencienes. W Deadlien day odejść na wypożyczenie moga także młodzi piłkarze Leeds: Lewis Bate i Gyabi. Wraz z przyjściem do klubu Djeda Spence'a wydaje się przesądzone, że z Leeds pożegna się Cody Drameh.

You have no rights to post comments