/Kristensen_prezentacja_zrodlo_twitter.com/lufc

Mimo, że mamy dopiero drugi tydzień czerwca to Victor Orta nie próżniuje i dzisiaj Leeds United ogłosiło drugi transfer tego lata. 5-letni kontrakt z The Whites podpisał Rasmus Kristensen. The Athletic podaje, że Leeds za 24-letniego prawego obrońcę zapłaciło RB Sazlburgowi ok 10 mln Euro. Wcześniej Pawie z Mistrza Austrii wykupiły Brendena Aaronsona.

Nowy piłkarz Leeds obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Danii.W pierwszym meczu zagrał 30 minut w wygranym meczu z Francją, a później zagrał całe spotkanie z Austrią. Środę Duńczycy mieli wolne w związku z tym Kristensen zdecydwał dzień wolny poświęcić na testy medyczny i dopełnienie formalności z Leeds. Wczesniej media informowały, że zainteresowanie jego osoba przejawiały także Brentford i Borussia Dortmind. Szczególnie zainteresowani byli Niemcy i wydawało się, że Duńczyk zagra w Bundeslidze, ale w ostatniej chwili wkroczyła ekipa Orty, która przekonała Kristensena do przeprowadzki do Anglii.

Nowy piłkarz Leeds jest prawym obrońcą, który legitymuje się fenomenalnymi statystykami w ofensywie. W zeszłym sezonie brał bezpośrednio udział w 18 bramkach Salzburga strzelając 10 goli i dorzucając 8 asyst. Leeds zależało na wzmocnienie prawej strony obrony po tym jak poważe kontuzje odnieśli Luke Ayling i Stuart Dallas.

 Nowy piłkarz Leeds bardzo ciesyz się z tego ruchu i nie może doczekać rozpoczęcia treningów na Thorp Arch:

Kiedy tylko usłyszałem o zainteresowaniu Leeds, spojrzałem na ten projekt i nie miałem wątpliwości. Leeds to wielki, historyczny klub, który występuje w najlepszej lidze świata. tutaj jesy wszystko, co kocham w futbolu. O Leeds wiem bardzo dużo. Pochodzę z małej wioski w Danii i tam większośc kumpli mojego ojca to kibice Leeds. Zawszem chciałem grać z najlepszymi i tutaj będę mógł to robić. Myślę, że jestem silnym graczem, walecznym. Lubię wychodzić do przodu i mam energię, żeby dużo biegać po skrzydle. Zawsze daję z siebie 100%.

 

 

 

 

You have no rights to post comments