Zgodnie z oczekiwaniami rok 2017 rozpoczął zespół Leeds United. Pawie pewnie pokonały na własnym stadionie najsłabszy zespół w lidze Rotherham United 3-0. Mecz ten miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była, delikatnie mówić, słaba w wykonaniu podopicznych Garry'ego Monka. Po przerwie jednak zagrali o niebo lepiej i roznieśli w pył rywala

Przyznać trzeba, że trener The Peacocks przy ustalaniu wyjściowego składu dosyć zaszalał. W porównaniu do meczu z Aston Villą zagrało 3 innych piłkarzy (Bartley, Hernandez, Wood). Inaczej wyglądało także ustawienie United. Monk zdecydował się zagrać ultraofensywnym 4-1-3-2. Eksperymenty 37-latka nie popłaciły, gdyż to Rotherham na początku meczu było zespołem groźniejszym. W 7 minucie rzut wolny z ok 20 metrów egzewkował Anthony Forde. Strzał rywala w świetnym stylu sparował rob Green, a do odbitej piłki dopadl jeszcze Tom Adeyemi, który obil słupek bramki Greena. 10 minut później pierwszy raz bramce przyjezdnych zagrozili gospodarze. Doukara dostrzegł Hernandeza, ale strzał Hiszpana był niecelny. Leeds miało przewagę w posiadaniu piłki, ale z tej statystyki wiele nie wynikało. The Millers broniący się głeboko wyprowadzali groźne kontry. Najpierw strzał Danny'ego Warda złapał Green, a chwilę później świetną okazję zmarnował Izzy Brown, który będąc na czystej pozycji uderzył nad poprzeczką. W kolejnych sytuacjach na wysokości zadania stanął Kyle Bartle, który w ostatniej chwili dwukrotnie zatrzymal rywali. Pierwsza połowa zakończyła się strzałem Doukary, który poszybował na 5 rząd trybun za bramką Price'a.

W przerwie Garry Monk szybko zrozumiał, że osamotniony Liam Bridcutt nie jest w stanie opanować środek pola, dlatego do pomocy mu na drugą połowę wszedl Ronaldo Vieira, który zmienił Hadiego Sacko. Zmiana 19-latka okazała się strzałem w 10, gdyż po jego wejściu gra Pawi uległa znacznej poprawie. Już dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy The Whites wyszli na prowadzenie. Rzut rożny z prawej strony boiska wykonywał Pablo Hernandez, a w polu karnym najlepiej się odnalazł Kyle Bartley strzelając swojego kolejnego gola w tym sezonie. Co ciekawe, stoper Pawi w obecnych rozgrywkach podwoił już swój dotychczasowy dorobek strzelecki. 9 minut później niewiele zabrakło, aby Pawie prowadziły już dwiema bramkami. Na prawym skrzydle świetnym podaniem Roofe'a uruchomił Hernandez, a dośrodkowania Roofe'a nie zdołał zamknąć Chris Wood. Nowozelandczyk jednak zrehabilitował się w 66 minucie gry. Piłkę z prawej strony boiska wyłuskał kapitan Liam Bridcutt, który wrzucił ją w pole karne, tam z kolei będąc pod presją rywala na klatkę piersiową przyjął ją Chris Wood i potężnym wolejem nie dał szans bramkarzowi gości. Chwile później napastnik Leeds móg strzelić klejnego gola, ale ofiarnym blokeim powstrzymali go obrońcy The Millers. W 77 minucie meczu po dwójkowej akcji Berardiego i wprowadzonego po przerwie Dallasa, Szwajcar znalazł się w dobrej sytuacji i uderzył w słupek bramki Price'a. 2 minuty później gości już słupek nie uratował, kiedy Chris Wood z najbliższej odległości wykorzystał dokładne podanie Roofe'a. Była to 16 bramka Nowozelandczyka w sezonie, w tym 13 w lidze. Co ciekawe, po raz pierwszy w sezonie Wood strzelił w meczu więcej niż jednego gola. Leeds w drugiej połowie całkowicie panowało na boisku, bawiąc się z piłkarzami Paula Warne'a. 3-bramkowe prowadzenie nie zadowoliło podopiecznych Monka. W 88 minucie Pablo Herndnez, któremu jutro skończy się okres wypożyczenia obil słupek bramki Price'a strzałem z rzutu wolnego.

Dzieki temu zwycięstwu Leeds umocniło się na 5 pozycji w tabeli zwiększajac swoją przewagę do 7 Derby do 5 punktów. Do 88 minuty meczu The Whites zajmowali nawet wirtualne 3 miejsce, ale w końcówce swoje mecze wygrały także Huddersfield i Reading. W weekend rozpoczniemy grę w FA Cup.

Leeds United 3 (Bartley 47, Wood 66, 79)

Rotherham United 0

Leeds United: Green Ayling, Jansson, Bartley, Berardi, Bridcutt, Hernandez, Sacko (Vieira 45), Roofe, Doukara (Dallas 74), Wood (Antonsson 82). REZ: Silvestri, Denton, Cooper, Phillips.

Rotherham : Price; Fisher, Broadfoot (Wood 84), Belaid, Mattock; Forde (Taylor 70), Adeyemi, Frecklington, Newell (Vaulks 76); Brown; Ward. REZ: Bilboe, Wood, Halford, Blackstock, Odemwingie.

sędzia: Stephen Martin.

widzów: 33,397.