Witam serdecznie redakcje oraz czytelników

Opowiem historię jak zostałem kibicem "Pawii". 

Nazywam się Kuba. Piłką zaczynałem interesować się w latach 2006-2007. Zaczęło się głównie od Mistrzostw Świata w Niemczech w 2006 roku. Jako że nie miałem dostępu do globalnej sieci zwanej internetem o wynikach dowiadywałem się z telewizji, ew. z radia. Wtedy o Leeds United nie miałem pojęcia. Dopiero kiedy miałem możliwość "łączności ze światem" w 2008 roku moje horyzont się otworzyły. Mimo tego znałem Leeds z gier komputerowych-przede wszystkim FIFA, która daje możliwość grania drużynami drugo- i trzecio- ligowmi. Na kibicowanie ekipie The Whites przyszedł czas ok. sezonu 2011-2012 kiedy natrafiłem w internecie na stare tabele (m.in. z lat 1999-2004), gdzie Leeds trzymało się w czołówce. Jestem ciekawym człowiekiem, więc zacząłem szukać po internecie co się stało z topowym klubem. Trafiłem m.in. na wasz serwis, gdzie przeglądałem karty z historią i zawodnikami. Dodatkowo sam zacząłem dociekać, jacy znani gracze grali w ekipie z Yorkshire. Byłem wówczas zdziwiony, że takie znane postaci, jak Kewell, Viduka, Fowler, Robinson, Bowyer czy Rio Ferdinand (tak, niestety Ferdinand też -,-) występowały z herbem Leeds na piersi. Kolejnego szoku doznałem, kiedy zobaczyłem jacy piłkarze wyszli z akademii The Whites - Ian Harte, James Milner, Fabian Delph. 

W Premier League kibicuje Liverpoolowi od 2006 roku więc gracze pokroju Fowlera czy Kewella nie byli mi obcy, a sprawa z Rio Ferdinandem nabrała podwójnej "nienawiści". W ostatnim czasie nabyłem domową koszulkę "Pawii" z sezonu 2002/2003. Teraz kupiłem koszulkę z sezonu 2010/2011(prezentuję się w niej na zdjęciu). 

Na meczu jeszcze nie byłem, ale mam zamiar się kiedyś wybrać, w jakiejś niedalekiej przyszłości, o ile finanse pozwolą. 

Swoją sympatią do klubu z Elland Road zaraziłem nieco innego kibica Liverpoolu, mojego kumpla, który sam namówił mnie, abym zbierał pieniądze na mecz Leeds United. 

Jak chyba każdy kibic United mam nadzieje na rychły powrót do Premier Legaue. Czekam na mecz z Liverpoolem i z ManUnited. :)

Kuba T.