Lavia_zrodlo_Getty Images

The Athletic oraz Independent podały dzisiaj kolejne dwa nazwiska piłkarzy, których pozyskać chciałoby Leeds United. Brytyjskie media piszą, że na liście Orty znajduja się młodzi Romeo Lavia oraz Arnaud Kalimuendo.

Phil Hay na łamach The Athletic pisał o zainterosowaniu 18-letnim Lavią. Belg jest defensywnym pomocnikiem Manchesteru City. Na Etihad Stadium Lavia zbiera bardzo dobre opinie i trenerzy wierzą, że niedługo wychowanek Anderlechtu będzie w stanie wskoczyć do kadry pierwszej drużyny. Do tej pory w barwach Obywateli Lavia zagrał w tylko jednym pucharowym meczu. Hay podaje, że działacze City sa bardzo niechętni do sprzedaży jednego ze swoich największych talentów, ale z racji poważnego zaintersowania Mistrza Anglii Kalvinem Phillipsem, można się spodziewać, że Leeds będzie oczekiwało karty Belga jako część rozliczenia. W swojej kadrze 18-latka chciałby mieć także Southampton.

The Independent z kolei twierdzi, że Victor Orta złożył ofertę na 17 mln Funtów za francuskiego napastnika Arnaurda Kalimuendo. 20-latek jest piłkarzem PSG, ale ostatnie dwa seozny spędził na wypożyczeniu w RC Lens, gdzie kolejno strzelał 7 i 12 goli w sezonie. PSG wiążą spore nadzieje z Kalimuendo  i Independent twierdzi, że Francuzi będą chcieli zawrzeć klauzulę odkupu napastnika w przyszłości.

You have no rights to post comments