De Ketelaere_zrodlo_twittter.com/laczynaspilka

Prawdopobnie to nie sprzedaż Raphinhi do Barcelony będzie najdłuższa opera mydlaną związaną z Leds United. Pieniądze ze sprzedaży Brazylijczyka miały być między innymi przeznaczone na nowego napastnika. Tym głównym celem transferowym jest Charles De Ketelaere, ale nie jest tajemnicą, że Belga w swoim składzie chcce mieć także AC Milan i to Mediolan jest wymarzonym kierunkiem piłkarza. Sytuacja jednak komplikuje się przez finanse. Wg belgisjkich mediów Leeds już kilka tygodni temu złożyło ofertę Bruggi na około 35-40 mln Euro, którą Mistzowie Belgii chętnie by zaakceptowali. Nie zrobili tego jeszcze ponieważ wciąż negocjuja z Milanem. W zeszłym tygodniu Paolo Maldini i dwa razy leciał do Brukseli na dyskusje i chociaż w wywiadzie mówił, że rozmowy z działaczami Bruggi były owocne to wciąż między Mistrzami Belgii i Włoch nie ma porozumienia.

Belgijski HLN podaje, że Clube Brugge nawet jest w stanie skłonny zejść trochę z ceny, ale w ich obozie zaczyna sie pojawiać frustracja, że ze strony Milanu nie widać chęci pójścia na ugodę. Rossoneri grają twardo i są przekonani, że chęć samego piłkarza do przejścia na San Siro będzie wystarczająca, żeby jego klub zgodził się na warunki Włochów. Sama sytuacja źle także wpływa na De Ketelaere. W zeszły weekend 21-latek prosił o odsunięcie go od składu, gdyż nie czuję się mentalnie gotowy do gry.

Wiele wskazuje na to, że władze Milanu do końca tego tygodnia dały sobie czas, żeby zakończyć sprawę z transferem Belga. Jeśli do tego czasu nie uda im się dogadać z Bruggią, wtedy być może zmienią swoje zainteresowania i przy stole zostanie tylko Leeds.

Nie jest jednak oczywiste, żeby nawet w przypadku rezygnacji Milanu napastnik Mistrza Belgii chciał sie przenieść na Elland Road. Alexandre Braeckmann uważa, że obecnie cala uwaga De Keteleare jest skupiona na Milanie i jego osób naciska kierownictwo Bruggi na zaakceptowanie oferty Włochów. 21-latek jednak w razie niepowodzenia przejścia do Lombardii może się zgodzić na transfer do Leeds właśnie. W reprezentacji Belgiima wielu kolegów grających w Premier League, także z pewnością wiele o tej lidze wie od kuchni. Belgisjki dziennikarz uważa, że Leeds może być świetną szasną na rozwój i awans do większego klubu, jak to miał miejsce jeszcze niedawno w przypadku Raphinhi. 

Wygląda więc na to, że Victor Orta jest uzbrojony w cierpliwość i jest gotów czekać do ostatneij chwili, zeby móc dokonać swojego wymrzonego transferu. W obwodzie zaintersowań wciąż pozostaje Arnaud Kalimuendo, który ostatnio strzelił bramki w dwóch kolejnych meczach towarzyskich PSG.

You have no rights to post comments