ZDROWIE ZAWODNIKÓW

Dallas i Forshaw są niedostępni, ale robią postępy. Gray wraca na boisko jutro. Co do Sinisterry to jego kontuzja okazała się poważniejsza niż na początku myśleliśmy. Ma uszkodzone ścięgna w stopie, ale raczej nie całkowicie zerwane, co by oznaczało dłuższą przerwę. Dzisiaj ma kolejne badania. Na pewno nie będzie dostępny do czasu do Mundialu.

NASTROJE PO ZWYCIĘSTWIE Z LIVERPOOLEM

Jesteśmy wciąż w tym samym miejscu, bo wciąż potrzebujemy zwyciestw. Ten mecz z Liverpoolem nic nam nie da jeśli stracimy punkty w sobotę. Oczywiście, to był świetny mecz, świetne zwyciestwo. Jest to też frustrujace, że jednego dnia możemy zagrać taki mecz, a innego dnia łatwo tracimy punkty. W związku z tym nawet cięzko mi się cieszyć z tego meczu z Liverpoolem, bo wciąz rozpiętuję wcześniejsze spotkania i nie mogę pojąć, dlaczego nie jesteśmy wyżej w tabeli. W tym tygodniu koncentrujemy sie na meczu z Bournmouth, bo bardzo nam zależy na nabraniu rozpędu.

SZANSE DLA MŁODYCH PIŁKARZY

Dla mnie nie ma znaczenia czy jesteś stary czy młody. Ważne jest, co pokazujesz na boisku. Cry, wg mnie miał ogromnego pecha w zeszłym sezonie kiedy przed meczem z Palace złapał kontuzję. Już wtedy dobrze wyglądał na treningach i myślałem, że będzie w stanie nam pomóc w końcówce sezonu. Po meczu z Liverpoolem mówiłem jak ważna u niego jest etyka pracy, profesjonalizm i dyscyplina. Na treningach dużo od niego wymagam, a on w tym tygodniu wyglądal naprawdę dobrze. To samo Willy. Jest profesjonalny, pracowity, ma bardzo dużą świadomośc. Jest niezwykle dojrzały jak na 18-latka. W ostatnim czasie zauważyłem, że Gnotno i Summerville zaczęła łączyć bliższa anajomośc. Myślę, że obydwaj mają na siebie wzajemnie dobry wpływ.

TRENING W TYM TYGODNIU

Ten tydzien był trochę inny po kilku chłopaków grało razem z drużyną U-21 w Papa John's. Dzisiaj mieli wolne i do treningów wrocą jutro. Przez ten czas analizowaliśmy mecz z Liverpoolem, szukaliśmy obszarów, które można poprawić. Ja zawsze próbuję niektóre rzeczy zmienić, urozmaicić. Czy to przy stałych fragmentach, czy przy samych analizach wideo. Wiem, że piłkarze nudzą się, jeśli zawsze robią to samo.

BOURNEMOUTH

W ostatnich tyogdniach nie zdobywali punktów, ale ich poszczególne liczby szły w górę. Są bardzo groźni przy kontrach. Bronią twardo, głeboko. Ich trener wykonał świetną robotę wyciągając ich z tych problemów, w których byli. Są też bardzo elastyczni.

CZY SUMMERVILLE MOŻE STRZELAĆ REGULARNIE?

Strzelał bramki w ostatnich dwóch meczach. Czy jest w stanie robić to w każdym? Pewnie nie, ale mimo tego jest bardzo groźny. Potrafi być nieszablonowy, strzela gole, dogrywa do kolegów. Jest bardzo dobry w przejściach i pressingu. Jesli uda nam się mieć w pełnej formie jego, Luisa, Jacka, Rodriego, Patricka, Joffy'ego i Willa to może być zabawnie.

MESLIER

W ostatnim czasie zdecydowanie jest na topie, co jest bardzo wazne dla nas i dla niego. Każdy wie jak duży talent on ma i wszyscy chcemy pomóc mu ten talent wykorzystać. Jest  sweitny na linii, kapitalny w sytuacjach jeden na jeden, co jest bardzo ważne przy naszym stylu gry. Ostatnio rozmawiałem z nim o Mundialu. Illan myśli, że jego obecnośc tam jest malo prawdopobna, ale ja uważam, że spełnia wszystkie kryteria, że pojechać do Kataru jako trzeci bramkarz.

O GRANIU Z DRUŻYNAMI BRONIĄCYMI GLĘBOKO

Wciąż jestesmy drużyną, która mając piłkę stara się zawsze grać bezpośrednio, szybko. A to nie zawsze o to chodzi. Chodzi o to, żeby w odpowiedni sposób rozmontować rywala poprzez ruch, wymiennośc pozycji i cyrkulację piłki. Ja w swoim slowniku mam 3 koncepcje ataku: A, B i C, gdzie A to jest szybka, bezpośrednia gra, a C najmniej wertyklana. My za dużo używamy opcji A, stąd tak dużo strat. Nie zawsze możemy grac tak, że każde podanie bylo tym finalnym, przeszywającym. Musimy być bardziej cierpliwi. Kiedy gramy zbyt często zbyt szybko, to po stracie piłki nie jesteśmy  w stanie wyjśc z kontrapressingiem i wtedy rywal ma więcej miejsca.

OSTATNIA WYSOKA FORMA KRISTENSENA

Zaadoptował się do ligi. Nie powiedziałbym, że miał słaby start. Z Wolves byl solidny, miał też dobry okres przygotowawczy. Oczywiście poziom ligi jest bardzo wysoki i boczni obrońcy mają tutaj ciężkie życie, bo zazwyczaj skrzydłowi są najgroxniejszymi piłkarzami rywali. Myślę, że ostatnio Rasmus był bardziej agresywny i z pilka i bez niej. Wzrosła jego pewność siebie, jest mocniejszy fizycznie, mentlanie. Przy moim stylu gry agresywnośc jest kluczowa. Pasywni gracze do mojej drużyny nie pasują.

GRUPA LIDERÓW

Naszym problemem jest, że oni ostatnio mieli problemy zdrowotne. Stu i Adam wypadli na dłużej. Byliśmy też bez Luke'a, Patricka, Liama i Rodrigo. Był taki mecz, że kapitanem musiał być Koch. Ciesze się, że powoli wszyscy wracają do zdrowia i sa częścią szatni, bo to bardzo ważne dla drużyny. Obecnośc Liama i Luke'a w szatni jest nieoceniona.

You have no rights to post comments