Meslier_zrodlo_twitter.com/lufc

W trakcie ostatniego zgrupowania reprezentacji Francji U-21 Illan Meslier spotkał się z lokalnymi mediami, którym opowiadał o swoich planachna przyszłość. Bramkarz Pawi mówił, że jego marzeniem jest wywalczenie w jakimś momencie miejsca w bramce pierwszej reprezentacji Trójkolorowych, ale zdaje sobie sprawę, że droga do tego jest bardzo daleka. Schedę po Hugo Llorisie przejął w trakcie ostatniego zgrupowania Mike Maignan i golkiper Milanu w bramcę Les Blues spisał się znakomicie. Meslier z kolei przygotowywał się wraz z młodszymi kolegami do czerwcowych Młodzieżowych Mistrzost Europy. Francja U-21 z Meslierem z bramce zremisowała w meczu towarzyskim z Hiszpanią 0-0.

Młodzi Francuzi swój mecz rozgrywali w Vannes, które jest położone niecałę pół godizny drogi od rodzinnego miasta Mesliera Merlevenez. To właśnie tam Iceman został wypatrzony przez scoutów Lorient. Bramkarz Leeds w wywiadzie dla Ouest France tylko potwirdził, że odejście z Lorient do Leeds było świetnym wyborem, jednak zaznaczył, że okoliczności tego odejscia mogłyby być inne.

Na wiosne 2020 roku kiedy Kiko Casilla został zawieszony na 8 meczów za domniemane rasistowskie zachowanie wobec rywala Meslier musiał wskoczyć do bramki Leeds walczącego o awans do Premier League. W tym czasie Francuz spisał się na tyle dobrze, że Marcelo Bielsa zdecydował, że już nawet po zawieszeniu Casilli Hiszpan będzie tylko zmiennikiem Mesliera.

Po transferze do Leeds opuściłem kokon i wyszedłem ze strefy komfortu. Musiałem tam pracować 3 razy ciężej, żeby pokazać się ludziom, którzy mnie nie znali - mówi Meslier. 

Bramkarz Leeds został zapytany także o swoją przyszłość i o to, czy w najbliższym czasie planuje przejście do jakiegoś większego klubu niż Leeds. Ostatnio w mediach przewijały się informacje o zainteresowaniu Meslierem ze strony Chelsea, Tottenhamu czy Mancheteru United. 23-latek jednak póki co nie myśli o przenosinach i stara się skupić na jak najlepszym rozwoju w Leeds.

W tej chwili to byłby błąd. Mam jeszcze wiele stopni do pokonania zanim będę mógł myśleć o transferze. Póki co skupiam się na walce o utrzymanie z Leeds, potem młodzieżowe Euro w czerwcu. Żeby to wszystko osiągnąć muszę być dobry. Żade z dużych klubów nie będzie chciał mnie kupić jeśli nie będę dobry. Najpierw chce się skupić na nadchodzących celach, a potem myśleć o mojej przyszłosći z czystą głową - kończy Melsier.

You have no rights to post comments