Marc Roca Betis żródło:https://www.leedsunited.news/news/

Marc Roca był jednym z pierwszych, który po spadku Leeds United z Premier League zdecydował się na aktywację klauzuli w swoim kontrakcie i wymusił wypożyczenie z Leeds do klubu, który zgodzi pokryć się 100% jego zarobków. Hiszpan obecnie gra z powodzeniem z Betisie Sewilla. 27-latek w obecnym sezonie dla Andaluzyjczyków zagrał w 24 meczach ligowych i dorzucił do tego kilka występów w Lidze Konferencji Europy.

W Betisie wszyscy z Roci są zadowoleni, ale jednocześnie martwią się o jego przyszłość. Działacze klubu z Sewilli chcieliby byłego piłkarza Bayernu na dłużej, a sam zawodnik na południu Hiszpanii czuje się dobrze i wg niketórych kupił tam nawet dom. Problemem Betisu jest jednak forma Leeds United. Marc Roca przyznał, że w jego kontrakcie jest zapis, że w wypadku braku awansu Leeds do Premier League, piłkarz znowu będzie mógł odejść na wypożyczenie, ale ostatnia forma Pawi sprawia, że ta opcja się oddala. Latem Roca ponownie będzie zawodnikiem Leeds, także jeśli Betis chciałby go pozyskać, to będą zmuszeni dogadać się z Leeds w sprawie kwoty transferu. Jak powszechnie wiadomo, sytuacja finansowa hiszpańskich klubów jest dość chwiejna, także potencjalny wydatek ponad 10 mln Euro może być dla nich problematyczny. Sam piłkarz mimo tego ściska kiucki za Leeds i ma nadzieję, że ekipa Daniela Farkego zakończy ten sezon w pierwszej dwójce, a latem agenci i kluby usiądą do rozmów.

Niejasna wydaje się także sytuacja innego uciekiniera Maxa Woebera. Niemiecki Bild sugeruje, że Borussia Moenchengladbach latem nie zdecyduje się na aktywowanie opcji wykupu Austriaka.

You have no rights to post comments