Peter Lorimer to kolejna szkocka legenda Leeds United. Peter na świat przyszedł 14 grudnia 1946 roku w szkockim Dundee. Grający zazwyczaj na pozycji fałszywego skrzydłowego, albo operujący tuż za plecami wysuniętych napastników Lorimer do tej pory jest najlepszym w historii strzelcem "The Peacocks", słynącym przede wszystkim z piekelnie mocnego uderzenia.

Strzały Lorimera potrafiły osiągać prędkość 140 km/h, a po jego jednym uderzeniu z rzutu karnego piłka nabrała prędkości nawet 180km/h. Biorąc pod uwagę piłki jakimi graną w tamtych latach, można sobie wyobrazić, jaka moc tkwiłą w podbiciu wychowanka Leeds.

Lorimer oprócz tytułu najlepszego strzelca w historii United posiada także miano najmłodszego piłkarza Leeds, który wystąpił w oficjalnym spotkaniu. W momencie debiutu w 1962 roku nie miał skończonych 16 lat. W późniejszych latach Lorimer był jednym z głównych architektów licznych sukcesów Pawi pod wodzą Dona Revie'ego.

Bramki Szkota pomogły Leeds w zdobyciu dwóch tytułów Mistrza Anglii, dwóch Pucharów Miast Targowych oraz Pucharu Anglii. Wspaniałe występy w sezonie 1973/74, w którym to Leeds zmiotło w lidze całą konkurencję pomogły Lorimerowi otrzymać powołanie na Mundial w RFN. Lorimer na tym turnieju zdobył jedną bramkę przeciwko Zairowi.

Sezon później po odejściu Dona Revie'ego Leeds nie zabłysło na arenie krajowej, ale było o krok od zdobycia Pucharu Europy. W finałowym pojedynku z Bayernem Monachium było zdecydowanie lepsze, ale niezrozumiałe decyzje sędziego nie pozwoliło Leeds zdobyć tytułu najlepszej drużyny Europy. Lorimer raz był ewidentnie cięty w polu karnym, czego nie zauważył sędzia. Następnie strzelił bramkę, ale arbier tylko z dla siebie znanego powodu odgwizdał spalonego Bremnera.

Na przełomie lat 70-tych i 80-tych Lorimer zaczął przygodę z piłką za Oceanem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale jak się okazało nie był to ostatni przystanek w jego karierze. W 1984 roku wrócił do miejsca, które kochał najbardziej, na Elland Road. Prowadzone przez najpierw Eddiego Graya, a potem Billy'ego Bremenra Leeds United grało wtedy bez powodzenia w drugiej lidze.

Peter w ciągu dwóch sezonów reaktywacji na Elland Road pobił rekord zdobytych goli dla United szlifując swój wynik do ogólnej liczby 238 bramek. Po Leeds Lorimer nie mogący rozstać się z futbolem na dobre zaliczył jeszcze króki epizod w Izraelu, gdzie ściągnął go kolejny kolega z Dirty Leeds Revie'go David Harvey.

Lorimer nigdy nie zaczął kariery trenerskiej, ale nie pożgnał się z futbolem na dobre. Do tej pory pisze liczne artykuły nt Leeds w Yorkshire Evening Post. Ma także swoje kolumny w programach meczówych Leeds, często próbuje swoich sił jako komentator. Był także członkiem zarządu Leeds United.